Похорон покійного християнина відбувається на третій день після його смерті, при цьому частина доби вважається за повну добу, навіть якщо смерть настала за кілька хвилин до півночі. За надзвичайних обставин — війн, епідемій, стихійних лих — допускається поховання і раніше третього дня.
Незадовго до винесення труни з дому (або видачі тіла в морзі) треба ще раз прочитати «Наслідування від душі від тіла». Перед самим виносом читають Літію та зі співом Ангельської пісні «Святий Боже, Святий Міцний, Святий Безсмертний, помилуй нас» труну з тілом покійного переносять у храм. Це спів свідчить, що померлий за життя сповідував Живоначальную Трійцю і тепер переходить у царство безтілесних духів, що оточують Престол Вседержителя і оспівують Йому трисвяту пісню. На Світлій седмиці проводжають спочившего під спів «Христос воскрес з мертвих, смертю смерть поправив, і живим у гробах дарувавши».
Краще постаратися прибути до храму ще до початку Божественної літургії. У цьому випадку священнослужителі та всі, хто зібрався на Літургії, люди особливо вшанують померлого, піднісши по ходу богослужіння молитви про прощення його гріхів.
Несуть труну рідні та близькі, одягнені в жалобний одяг. З найдавніших часів християни, які брали участь у похоронній процесії, несли запалені свічки. Попереду – хрест чи ікона. У деяких селах досі зберігається звичай похоронної ходи з хрестом та корогвами. Оркестр на похороні православних християн недоречний.
За Статутом, при внесенні тіла до храму має дзвонити у дзвін особливим похоронним дзвоном. Цей дзвін сповіщає живим про відхід зі світу ще одного християнина і є прообразом архангельських труб, звук яких пролунає в останній день світу і буде почутий у всіх кінцях землі.
У храмі тіло покійного поміщають на спеціальну підставку ногами до вівтаря, а поряд ставлять свічники. Кришку труни залишають у притворі або у дворі. Допускається вносити до церкви вінки та живі квіти.
Якщо покійний мав таке бажання, останню ніч перед відспівуванням труна може перебувати у притворі. На це слід випросити благословення настоятеля храму, який має право відмовити в проханні, якщо притвор занадто малий.
Не забудьте взяти свідчення про смерть у храмі. Якщо з якихось причин доставка труни до храму затримується, обов’язково попередьте священика і попросіть перенести час відспівування.