Звичай наголошувати на місці поховання пристроєм над ним пагорба йде з глибокої дохристиянської давнини. Християнська Церква, перейнявши цей звичай, прикрашає могильний пагорб переможним знаменням нашого спасіння.
— Святим Животворчим Хрестом, накресленим на надгробній плиті або поставленим над могилою. Хрест належить ставити біля ніг похованого так, щоб Розп’яття було звернене до його обличчя.
Хрест над могилою православного християнина – мовчазний проповідник блаженного безсмертя та воскресіння; поставлений у землю і піднесений до неба, він знаменує віру християн у те, що тіло померлого перебуває у землі, а душа — на небі, що під Хрестом приховано насіння, яке виросте життя вічного в Царстві Божому.
Для могили православного християнина більше підходить простий хрест із дерева, бетону чи металу, аніж дорогі монументи із граніту та мармуру. Допустимо помістити на надгробок фотографію або портрет покійного. Якщо родичі хочуть написати епітафію, то найкраще за традицією використати слова зі Святого Письма або з відомих молитов, а не вигадані самими фразами.