У певні дні року Церква творить поминання всіх від віку преставлипихся отців і братів по вірі, сподобилися християнської кончини, так само і тих, хто був наздогнаний раптовою смертю, не був напутні в потойбічне життя молитвами Церкви.
Панахиди, які відбуваються в такі дні, називаються вселенськими, а самі дні – вселенськими батьківськими суботами. Усі вони мають постійного числа, а пов’язані з перехідним великопостно-пасхальным циклом. Це дні:
- Субота м’ясопустна – за вісім днів до початку Великого посту, напередодні Тижня про Страшний Суд.
- Батьківські суботи – на другому, третьому та четвертому тижнях Великого посту.
- Троїцька батьківська субота – напередодні дня Святої Трійці, на дев’ятий день після Вознесіння.
- Напередодні кожного з цих днів у храмах служаться особливі заупокійні всенічні чування — парастаси, а після літургії бувають вселенські панахиди.
- Крім цих загальноцерковних днів, Російська Православна Церква встановила деякі, а саме:
- Радониця (Радуниця) — пасхальне вшанування померлих, буває другого тижня після Великодня, у вівторок.
- Димитрієвська батьківська субота — день особливого вшанування вбитих воїнів, спочатку встановлений на згадку про Куликівську битву, а згодом став днем моління за всіх православних воїнів і воєначальників. Буває в суботу, що передує восьмому листопада — дню пам’яті великомученика Димитрія Солунського.
- Поминання померлих воїнів – 26 квітня (9 травня нового стилю).
Крім цих днів загальноцерковного поминання, кожен покійний православний християнин має щорічно поминатися у дні його народження, смерті, в день іменин.
Дуже корисно у пам’ятні дні жертвувати на церкву, подавати милостиню жебракам із проханням молитися за померлих.